Во подлабок сад го ставаме брашното и пецивото.
Водата ја додаваме постепено се додека не добиеме ни многу густа ни многу течна смеса. Ја додаваме солта и сушениот зеленчук.
Ги рендаме корнишоните на поситната страна и ги додаваме сецканите маслинки.
Смесата ја тураме во калапи за мафини и печиме на 190 степени околу 25 минути.
На здравје!!!
Од оваа мсеса излегуваат 12 мафини!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови