Посни, многу вкусни бомбици,можете и во друг облик да ги правите ние дома си ги сакаме како лапни голтни и затоа бомбици :)
Лешниците ги печеме и ситно ги сецкаме, желе бонбоните ги сецкаме и ги додаваме во сад настрана локумот го месиме убаво и постепено додаваме кокос. Кога убаво ќе се измеси со додаваат лешниците, желе бонбоните и рендано или сецкано чоколадо и се праават топчиња во секое топче во средината се става парче орев се обликуваат и се ваклаат во кокос.
Јас кокосот го мешам со малку боја и си ги валкам бомбиците.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови