Овие ни се омилени ванилици дома на сите .
Од сите состојки се замесува меко глатко тесто.
Се остава малку да одмори тестото.
Се сука кора со дебелина од 1 см и се вадат со чаша од тестото.
Се печат на 180 С-15мин.
Се лепат со мармалад и се валкаат во прав шеќер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани