1. Бананите ги пасираме. Чоколадото го рендаме.
2. Во длабок сад ги ставаме бананите, чоколадото, кокосот, бисквитите и шеќерот ( во зависно од вкусот може и да се изостави ). Мешаме додека да добиеме хомогена смеса.
3. Од смесата правиме бомбици. Ги ставаме во фрижидер да се стегнат. Украсуваме со растопено чоколадо

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани