Од состојките за тесто се замешува смеса и се тура во намрсена тава да се печи. Јас го печев во четвртаста делимано тава бр. 40 и не ја намрсив воопшто. Не се залепи.
Печеме 40 минути на 200 степени, ја вадиме од рерна и оставаме да се олади.

Врз ладна торта се става филот подготвен од сите состојки. Сокот од портокалите се потура врз бисквите. По желба може да додадете повеќе сок.

Најгоре се ренда чоколадото. Се сечи одкако ќе се исфилува и ќе одстои за омекни тестото од филот.

Облажете се.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови