Изрендајте ги тиквичките, посолете и измешајте.
Во подлабок сад со вилушка изматете ги јајцата, додадете ги тиквичките, пченкарното брашно, брашното и прашокот за пециво.
Смесата треба да биде малку погуста од смеса за палачинки. Ако ви е ретко додадете пченкарно брашно.
Пржете ги полпетите во загреано масло.
Пријатен апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови