1. Путерот од кикиритки го мешаме заедно со кикиритките и шеќерот во прав.
2. Путерот го топиме и го додаваме во мелените бисквити, мешаме.
3. Чоколадото го топиме на пареа. Во хартиени корпички за колачи ставаме половина лажиче од чоколадото.
4. Врз него ставаме од смесата со кикиритки, потоа од бисквитите и на крај повторно чоколадо. Истата постапка ја повторуваме со сите колачи додека имаме од смесата. Декорираме со цветчиња и ѕвезди по желба

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани