Идејата за овие плескавици ја добив случајно кога ми останаа шпагети од ручекот, па ова е одличен начин за искористување на остатоците од храна..

- Едноставно сите состојки се соединуваат во блендер, доколку имате помал блендер тогаш на двапати.
- Смесата се остава во фрижидер околу 30 минути.
- Се печат или пржат во намрсена тава.

Напомена
Моите шпагети беа во сос од спанаќ, но слободно може да бидат било какви остатоци од тестенини.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови