1. Шунката ја сецкаме. Кашкавалот го рендаме.
2. Земаме една кора и ја премачкуваме со кечап, наросуваме со оригано. Врз неа ставаме втора кора и ставаме од сецканата шунка. Редиме уште една кора, врз неа ставаме павлака , убаво премачкуваме. Редиме уште една кора, врз неа ставаме од ренданиот кашкавал. Ставаме уште една кора , врз неа ставаме од печурките. На крај завршуваме со уште една кора за пита.
3. Јајцето го матиме , ја премачкуваме последната кора и виткаме ролат.
4. Ролатот го премачкуваме со остатаокот од јајцето. И врз него ставаме јогурт.
5. Печиме на 180 степени додека не порумени.
Од оваа количина се прави еден ролат. Јас праве дупла доза

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани