Едноставни, брзи и вкусни залачиња кои сите ги бендисаа. Се прават за најмалку 30 минути.
Се ренда сирењето и саламата. Во длабок сад се ставаат сите состојки и се замесува тесто. Се сучи кора со дебелина од 5 мм и се сечат квадрати. Се пржат во загреано масло од двете страни. Се служи со јогурт. Ете брзо и ефикасно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани