Во длабок сад се ренда тврдото сирење и се промешува со урдата.
Во тавче обложено со хартија се редат галетите (ако тавата е Делимано нема потреба од хартија за печење), а потоа секоја се премачкува со една лажица лут кечап. Врз кечапот се нанесува сирење помешано со урда.
Врз секое парче се става по малку оригано, готовите галети се ставаат на 250 степени 5 минути.
Ова е многу брз и здрав оброк.
На здравје!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови