Бананата изгмечете ја со вилушка, додадете ги останатите состојки и со рака замесете.
Чоколадото растопете го со маслото.
Смесата поделете ја на 12 топчиња
Од секое топче расукајте стапчиња и потоа се реди 3 стапчиња се премачкува со растопено чоколадо потоа две стапчиња повторно чоколадо и на крај едно стапче и на крај се премачкува целосно.
Излегуваат две пирамиди, изладени се сечат на парчиња.
На здравје !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови