Пилешкиот стек се сецка ситно и се става во тава со масло да се пржу додека добие румена боја.
Се додава лукот, се ренда сирењето и се промешува убаво.
Најдобро е да се прави со домашно сирење бидејки тоа се растопува и дава многу убав вкус, се додава крем павлаката, мелената сол се зачинува и се промешува.
Се служи топло.
НА ЗДРАВЈЕ !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови