Мој предлог за ручек.
Стекот го сечеме на парчиња го посолуваме и го пржиме на средно загреано масло.Пржиме убаво од двете страни.
Кога стекот е испржен во истото масло ја додаваме сецканата сланина и сецканите печурки и се заедно пржиме уште неколку минути.
Ги додаваме зачините и доматниот сос.Убаво мешаме и полеваме со 300 мл топла вода.
Оставаме да се динста околу 20 минути.
На крај додаваме 2 лажици нишесте растворени со малку вода и оставаме да динста уште околу две минути.
Стекот подготвен на овој начин е многу сочен со преубава арома на сланина и печурки.Предноста на овој рецепт е што за кратко време имаме многу вкусен оброк.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови