Најпрво стекот го сецкаме на долги тенки парчиња (по желба). Во кеса во длабок сад ги ставаме состојките за маринирање, секое парче убаво го премачкуваме, и оставаме неколку часа во фрижидер.
Парчињата ги валакме во мешавина од презла и сусам, и ги редиме во плех обложен со хартија за печње. Одозгора попрскуваме со малку масло, и ставаме во загреана рерна на 200 степени. Кога ќе поруменат од горната страна, ги превртуваме и печеме уште кратко, додека не поруменат и од другата страна.
Месото е многу сочно и ровко. Пробајте =) На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови