Сварете го стекот и копанот и кога ке се изладат исецкајте ги на ситни парчиња.
Посолете по вкус.
Додадете го претходно испржениот сусам и насецкајте ги кикириките на ситно.
Додајте го крем сирењето, мајонезот и павлаката па измешајте. На крај додајте ја пченката и се убаво измешајте да се соедини.Одозгора нарендајте кашкавал и декорирајте со кикирики.Пријатен апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови