Убаво измијте ги пилешките стекови.
Исецкајте ги на средна дебелина, а потоа поделете ги на помали парчиња.
Во длабок сад промешајте ја маринадата.
Разматете убаво со маслиновото масло и виски.
Парчињата стек оставете ги да отстојат 30минути.
Печете или на вжештена скара или на загреана тава, се додека е потребно.
При подготвувањето, додавајте со лажица од маринадата врз стекот.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови