1. Кромитчињата се сечкаат и пропржуваат. Се додаваат исчканите печурки ба тивко.
2. Кога печурките се при крај се додава павлаката.
3. Штом се извади се наросува кари.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови