Вакви сирники многу лесно се прават :)
Добра варианта за појадок :)
1. Во урдата ги ставаме јајцата, брашното, ситно ренданата тиквичка, шеќерот, пецивото и солта.
2. Сето тоа го мешаме со лажица.
3. Смесата треба да биде со густина на павлака.
4. Тестото го ставиме во калапи намрсени со зејтин.
5. Се печат на 180 степени 25-30 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови