1. Јајцата се варат. Треба да бидат тврдо сварени и убаво оладени.
2. Во блендер прво се става туната убаво да се сомеле заедно со маслото.
3. Потоа во бледнерот се додаваати останатите состојки освен сокот од лимонот.
4. Се блендира сместа додека не се соединат состојките.
5. На крај се додава лимоновиот сок.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови