Оваа едноставна паштета е едно од моите омилени јадења. Неколку пати ексериментирав и оваа доза ми се допадна најмногу. Може да се комбинира со салати, риба, месо па и со грицки и друго.
1. Се вадат семките од маслинките.
2. Во блендер се ставаат сите состојки и толку, имате паштета за уживање.

Некогаш во самата паштета додавам кромид или лук, за промена. ^_^

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови