Почна сезоната на зимници, еве еден рецепт од мене кој не мора да се чека до зимо може да се јаде за 4 дена.
Пиперките се чистат од семето и се сечат на ситни коцки, се додава павлаката, сирењето и сусамот. Се посолува по вкус се промешува убаво и се става во тегли.
Теглите се затвораат убаво и се оставаат на собна температура 48 часа, а потоа се ставаат во фрижидер.
На здравје !!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови