Излупете го овошјето, исечете го и ставете го во чашата од Нутрибултетот или во блендер. Прелијте со вода по желба и блендирајте 40 секунди. Одлично е! На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови