Многу сочни и вкусни мафини и што е најинтересно се прават без брашно.

Се мешаат посебно сувите состојки и посебно водните (јајцата и останатите водни состојки со жица се изматуваат). Потоа се додаваат јаболката и се се меша задено. Се полнат подмачкани калапи за мафини и се печат 30-35 мин. на 180 С.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови