1. Овесот се вари на тивко додека не омекне, околу 1 час.
2. Се става во чаши измиени со ладна вода.
3. Се сечкаат бананите на кругчиња и се мешаат со овесот. Се оставаат неколку кругчиња за сервирање. Чашата се полни 2/3.
4. Се сечкаат оревите. Се ставаат врз овесот.
5. Се става по една лажица маџун и на крај се декорира со кругчињата банана и малина.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови