Најпрво праската ја сецкаме на коцки и ја ставаме на тивок оган, заедно со овесните снегулки и кокосовото масло. Налеваме вода, над овесните 1 прст. Вариме на среден оган околу 2-3 минути, со постојано мешање.
По желба може да ставите и некој засладувач, а кој не сака многу благо, доволно ќе би биде една топка сладолед, и најгоре кршени ореви.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови