1. Ајзбергот се кини на парченца со раце не се сечи со нож
2. Кус кусот се сеава во еден сад, се попарува со врела вода 1/2 чаша се посолува и се остава покриен со капак за 5-6 минути.
3. Доматот се лупи и се сецка на коцки, исто така кромидот се сецка на ситно.
4. Готовиот кус кус се промешува малку да се олади и во него се додаваат 1/2 од доматите, кромидот и наутот, а другата 1/2 се додава во ајзнергот.
5. Сите состојки за салатата се ставаат во една чинија.
6. Во еден сад се става солта, маслиновото масло и сокот од лимон и се промешува, дресингот се исипува врз салатата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови