1. Се печат пиперчињата.
2. Додека се печат пиперчињата во подлабок сад се мешаат сирењето и павлаката.
3. Пиперчињата се лупат и се додаваат во садот.
4. Се сечка празот и се додава на смесата од сирење, павлака и лути пиперчиња.

Може да се додадат и други зачини по желба или да се измени количеството на пиперчиња и праз по вкус. Како прилог со други јадења или едноставно како намаз, комбинацијата ми е меѓу омилените.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови