Јајцата сварете ги и излупете ги.
На ситно ренде изрендајте ги јајцата и зденката, додадете урда и мајонез, убаво испасирајте со вилушка. Посолете, додадете малку ситно сечен млад кромид.
Служете со потпечено лебче.
Добар апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани