1. Доматот, кромидот и пиперчето се сечкаат на парчнца.
2. Авокадото и зеленчукот се ставаат во еден сад заедно, се зачинуваат и се промешуваат, така што авокадото да се пасира, но сепак да останат мали парченца.
3. Готовото гвакамоле се сервира со тортиља чипс или крекери.
За да не потемни гвакамолето коската се остава во самото гвакамоле.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови