1. Јаготките се блендират
2. Павлаката се мати, се меша се заедно. Се полнат мали чашки и се ставаат  во фрижзидер.

Може  да се стави и желатин за да се добие поцврст мус, ама јас не ставам. 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови