Маргаринот, шеќерот, ванилата, јајцето и жолчката изматете ги убаво.
Додајте го брашното и пецивото и замесите тесто.
Поделете го тестото на два дела и во едниот дел ставете го какаото.
Оставите го тестото да стои во фрижидер 1 час.
Расукајте го на 5 мм дебелина, вадете колачиња со калапче и печите во предходно загреана рерна на 180 степени околу 10 минути. Печените кекси лепете ги со нутела.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови