Ова се меки чоко вафли кои ни ја разубавија домашната атмосфера една пријатна вечер ....

Подготовка
Го вклучуваме апаратот за вафли да ни се загрее. Сите состојки ги ставаме во еден сад. Со миксер ја соединуваме смесата. Со лажица ставаме од смесата во апаратот, затвораме и печеме. Откако ќе бидат готови рендаме бело чоколадо врз нив.

Забелешка
Чашата е од 250 мл или 1 cup.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани