Во длабок сад се мешаат сите состојки. Се меси да се добие убаво нелепливо тесто кое може да се сучи. На работна површина се сучи и се сечат рачиња и Мики Маус. Моделите од нив ги прецртав на хартија од интернет и директно ги нанесов на тестото и ги сечев со ноже.
Се печат во загреана рерна на 180С-20мин. Кога ќе се извадат колачињата веднаш додека се топли се ставаат стапчиња од ражнич и се остава да оладат. Кога ќе се оладат колачите се декорираат со бела глазура и се остава да се стегни. На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани