Медењаците се едни од најомилените колачиња на сите генерации. Во форма на срце, меки и медени, прелиени со чоколадо, медењаците се идеална ужинка секогаш кога ви треба неодоливо вкусен десерт.

Достапни се со четири неодоливи вкуса: портокал, вишна, јагода, слива во пакување од 150г и 350г.

Винчини е бренд на интернационални кондиторски производи. Асортиманот на Винчини вклучува разновидни високо квалитетни слатки десерти, тортички, ролати, вафли и колачи за целото семејство. Винчини нуди секојдневни, лесно достапни слатки закуски со одличен квалитет по прифатлива цена. Производите се достапни во повеќе од 55 земји во светот.

Уживај во слаткиот вкус!