Со лажица измешајте го јајцето со медот.
Додајте го маслото, ванилата и постепено брашното во кое ќе го измешате пецивото.
Тестото завиткајте го во најлонска фолија и оставете го постои некои 20-30 минути.
Расукајте го тестото меѓу 2 листа хартија за печење(долниот лист на кој ќе го ставите тестото посипете го со брашно).

Со калап исечете ги бисквитите.
Наредете ги во плех и печете на 180 степени, 10 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани