Изматете ги јајцата со шеќерот, додадете го растопениот путер и млекото.
Додадете го брашното, пецивото, циметот и јаболкото на коцки. Убаво промешајте и наполнете ги калпите за мафини.
Печете 15мин на 180 С.
Изладени посипете ги со шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани