Во вангличка ги ставаме јајцата и солта и малку матиме.
Постепено ги додаваме маслото, млекото, зачините, снегулките, брашното, пецивото, лененото семе и снегулките.
Сето убаво го соединуваме.
Оставаме смесата да одстои се додека не се загрее апаратот,
Ставаме со лажица и печиме неколку минути.
Ги декорираме со малку кисела павлака и перца од кромид.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани