Сите состојки ставете ги во Нутрибулет/блендер и мелете до измазнување на смесата.

Уживајте во вкусот на ова летно смути!

Забелешка
Сладолед од малини користев подготвен по овој рецепт 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани