1. Лимонот се цеди, сокот од лимон се става во блендер.
2. Во блендерот се додава лубеницата, ментата и водата, се блендира.
3. По потреба во смесата се додава simple syrup.
4. Смесата се стаав во еден сад и се остава 5 минути да се сталожи.
5. Лимонадата се прецедува и се сервира во чаша со лед.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови