Освежувачки пијалок за летните горештини.
Праските и нектарите измијте ги убаво и исечкајте ги. (не ги лупете)
Ставете ги во Нутри булетот, ставете го сокот од лимонот и медот, вода по вкус, колку сакате да ви биде густо и изблендирајте.
Пред служење ставете коцки мраз.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови