Иако не сум баш толку активна сепак се трудам колку можам..
Па рецептов иде вака..

Кокосот и ракијата (без разлика каква јас користев сливова) се ставаат во тегло да отстојат 24 часа.
Потоа го цедиме коосот од ракијата, со цел да ни остане само течноста, па во течноста го додаваме млекото и шеќерот и мешаме додека да се растопи шеќерот.

Веќе готовиот ликер го сипаме во стаклени шишиња и го чуваме во ладилник.
Инаку превкусно е и освежително во летните горештини..

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови