Фантастични штангли.Пробајте ги

Во касерола на тивок оган ги ставаме да се соединат путерот, чоколадото и еурокремот.
Тргаме од оган и ги додаваме лешниците и мелените наполитанки.
Соединуваме.
Смесата ја истураме во правоаголен калап обложен со проѕирна фолија.
Израмнуваме и наросуваме мелен лешник.
Кога колачот е стегнат сечеме штангли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани