Брзо вкусно и здраво јадење.
Кус-кусот попарете го со претходно зовриена вода со маслиново масло и сол и оставете да ја впие водата.
Нека постои 5-6 минутки.
Додека чекаме да се среди кус кусот, ги спремаме маливе зелчиња
Во сад со солена вода ги ставаме да зовријат 5минути.
Ги плакнеме со ладна вода,па ги ставаме на хартија за печење.
Ги премачкуваме сомалку путер и попрскуваме пармезан.
Посолувамеи ставаме 10минути во рерна.
Откако кускусот ја примилводата, ставете го во сад и малку запржете го.
Не доставајте масло, така како што е пржете.
Сервирајте си после,постелете јачинијата сокус кус ипрелејте ги одозгора печените зелчиња прокељчиња.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови