Кремаста салата или намаз ако сакате.

Модриот патлиџан го печеме,го лупиме па го сецкаме.Потоа со вилушка го гмечиме да се добие кремаста маса (ако сакате може и во блендер)
Во патлиџанот го додаваме фета сирењето, павлаката, толчените ореви и маслото.
Убаво мешаме и салатата е готова!
Декорираме со листови спанаќ и јатки ореви.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови