Превкусна крем салата..
Јајцата ги вариме околу 10 минути, треба да бидат тврдо варени.
Краставицата ја рендаме и оставаме додека пушти сок.
Во краставицата ги додаваме ситно сецканите јајца, изронетото сирење.
Додаваме кисела павлака и една лажичка кари и убаво мешаме.
Сервираме и наросуваме со кари.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови