Во една вангла се ставаат маргаринот, шеќерот и млекото.
Се меша убаво да се соединат и се додаваат мелените кикирики се меша со лажица.
Корнетите се сечат до половина.
Се полнат со смесата до горе.
На страна на тивок оган се топи чоколадата.
Се зема еден по еден корнет се става во топената чоколада само горниот дел и се валка во сецканите кикирики...Многу се лесни и вкусни и малите дечиња ги сакаат многу..

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови