1. Компирите се варат и лупат, се оставаат да изладат.
2. Зелката се сечи или ренда на ситно.
3. Маслинките се сечат на парченца.
4. Сусамот се потпекува.
5. Зелката се става на дното на чинијата, се додаваат маслинките.
6. Компирите се сечат на коцки.
7. Се додава сусамот и зачините и убаво се промешува да се соедини.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови