Брз и едноставен колач за спремање, доста вкусен.

1. Во длабок сад ги ставаме сите состојки за тесто. Мешаме со дрвена лажица. Смесата ја ставаме во правоаголно караванче со димензии 20х30.
Печиме во загреана рерна на 180 степени 30 минути.
2. Сите состојки за глазурата ги ставаме во сад над пареа. Мешаме додека не добиеме хомогена смеса. Смесата ја тураме вез колачот. Откакао ќе се стегне сечиме на коцки

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани