Ова е наједноставен начин за искористување на стариот леб. Искрено варијантите со пити и слично не ми се допаѓаат. Јас го користам или потпечен, или со јајца, а и пицата од леб е ок.

ПОДГОТОВКА

Употребете бајат леб и исечете го на коцки големина 2 по 2 цм.
Јас обично лебот го пропржувам во маслото од претходно испржено месо. Ако немате пржено месо, запржете го со многу малку масленце со постојано мешање додека не се запечи.
Потоа додадете сол, буковец и нане и промешајте.
Додадете маслиново масло, малку промешајте и сервирајте.
Одозгора може да нарендате сирење по желба.
Одлично оди со скара.
На здравје!

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови